Moi Drodzy, podobnie jak w poprzednim roku, tak i w tym nie możemy się spotkać osobiście, ale znaleźliśmy sposób, aby do Was dotrzeć i opowiedzieć co nieco o naszej szkole – najlepszym liceum w Kielcach!

Słowak jest dla każdego! U nas na równi stawiamy zdobywanie wiedzy i rozwój osobisty ucznia. To prawda, że w Słowaku trzeba się dużo uczyć, ale – gwarantujemy! – znajdziecie również mnóstwo okazji, aby się dobrze bawić, rozwijać swoje talenty albo obudzić nowe pasje! Obecnie, w rzeczywistości pandemicznej, rozmaite aktywności, w które Słowak zawsze się angażował, przeniosły się do świata wirtualnego. Nasi uczniowie uczestniczą w wykładach i konferencjach online, angażują się w internetowe akcje charytatywne i biorą udział w licznych konkursach.

Dlaczego zatem warto iść do Słowaka?

Zaczynamy!

SŁOWAK UCZY!

… i to w dwóch systemach: polskim i międzynarodowym

Drodzy Ósmoklasiści – jeśli wciąż nie podjęliście decyzji,

jaki profil wybrać, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego liceum.

  PROFIL MATEMATYCZNO-FIZYCZNO-INFORMATYCZNY

MATEMATYKA

„Królowa nauk” niejedno ma imię! O tym, że matematyka w VI LO nie jest ani trudna ani nudna, przekonacie się, klikając TUTAJ .

FIZYKA

Konkursy fizyczne, wizyty w planetarium i reaktorze jądrowym w Świerku, doświadczenia i fizyczne „zabawki”– czyli o tym, jak wygląda fizyka w naszej szkole – przeczytacie TUTAJ

Podobnie jak co roku zapraszamy na ciekawe i zaskakujące pokazy zjawisk fizycznych. Tym razem uczniowie klasy z maturą międzynarodową zademonstrują jak oswoić chmurę, udowodnią, że zasada zachowania energii działa, dwutlenek węgla można przelewać jak ciecz a smartfon to podręczny wyświetlacz holograficzny. Sami zobaczcie: Jak będzie na dniach otwartych w słowaku - sekcja fizyczna

INFORMATYKA

Słowak jest wymarzonym miejscem dla fanów technologii informacyjnej! Można bowiem wybrać dwie ścieżki informatycznego kształcenia.

Klasa 1A jest klasą patronacką firmy Transition Technologies – szczegóły przeczytacie tu: https://sway.office.com/tsfUtzeKy7UDCb76

Klasa 1B jest objęta patronatem Politechniki Świętokrzyskiej i daje możliwość ukończenia wybranych kursów CISCO: https://sway.office.com/GSrxuksgWtImN5cj

PROFIL MATEMATYCZNO-GEOGRAFICZNY – KLASA EKONOMICZNA

GEOGRAFIA

„Uczymy się, bawimy i pomagamy innym. Przyjaźnimy się z przyrodą” – to motto geografów w Słowaku. Więcej geografii w VI LO TU.

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

W naszym liceum niewątpliwie rozwiniecie swoje przedsiębiorcze skrzydła, możecie nawet założyć swoje przedsiębiorstwa! Kliknijcie TUTAJ.

PROFIL BIOLOGICZNO-CHEMICZNY – KLASA MEDYCZNA

Drodzy przyszli lekarze! Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o biologii w Słowaku, kliknijcie TUTAJ. Nieobcy nam jest oczywiście zdrowy tryb życia, o czym przekonacie się, klikając TUTAJ. Szczegóły na temat chemii w naszym liceum znajdują się TUTAJ.

Cykliczną imprezą organizowaną przez VI LO jest „Biologia i chemia – molekułą życia”, czyli konferencje i warsztaty w zakresie biologii, chemii oraz medycyny, w których biorą udział klasy biologiczno-chemiczne. Szczegóły w cz.1 , cz.2 oraz cz.3.

W ramach promocji aktywnego trybu życia oraz w celu integracji klas pierwszych corocznie organizujemy rajd po świętokrzyskich szlakach, czyli wpisany na stałe w tradycję szkoły „Rajd pierwszaków”. Galerię zdjęć obejrzycie TUTAJ. Mamy nadzieję, że we wrześniu 2021r. uda nam się wyruszyć z Wami w kolejną wędrówkę!

PROFIL HUMANISTYCZNY – KLASA PRAWNICZA

WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE

Przyszli prawnicy poczują się jak ryba w wodzie w klasie humanistycznej, z rozszerzonym programem historii i WOS-u. Informacje na temat WOS-u w VI LO znajdziecie TUTAJ. Jeśli zaś chcecie sprawdzić swoją wiedzę, spróbujcie rozwiązać TEN QUIZ, a potem sprawdźcie wynik TU. Powodzenia!

HISTORIA

Pasjonaci historii niewątpliwie będą pod wrażeniem różnorakich inicjatyw organizowanych przez nauczycieli historii w Słowaku. O wyjątkowości historii w naszym liceum przeczytacie TU.

 

JĘZYKI OBCE, CZYLI MULTILINGWISTYCZNY SŁOWAK

JĘZYK ANGIELSKI – Miłośnicy języka angielskiego będą mieli wiele okazji nie tylko do sprawdzenia swojej wiedzy, ale również praktycznego użycia języka, np. w trakcie konferencji, wykładów czy studenckich wymian. Ba! Możecie nawet wstąpić do anglojęzycznego teatru! O tym wszystkim dowiecie się, klikając TU.

JĘZYK ROSYJSKI – TUTAJ przeczytacie na temat języka rosyjskiego w naszym liceum. Dla odważnych prawdziwe wyzwanie – pokaźna garść informacji na temat Rosji w rodzimym języku – sprawdźcie swój poziom języka i zanurzcie się w rosyjską kulturę, klikając TUTAJ.  

JĘZYK NIEMIECKI -  Słowakowicze-germaniści z pewnością nie zaznają nudy, albowiem nauka języka niemieckiego w VI LO łączy przyjemne z pożytecznym!  O wszystkich inicjatywach i języku niemieckim w naszej szkole przeczytacie TUTAJ.

JĘZYK HISZPAŃSKI - ¡Hola! Jeśli kochacie język i kulturę Półwyspu Iberyjskiego, zajrzyjcie TUTAJ.

JĘZYK FRANCUSKI – Ponad 200 milionów ludzi na 5 kontynentach mówi po francusku, czy jesteście wśród nich? Przekonajcie się, jak w Słowaku uczymy się języka Ludwika XIV czy Victora Hugo! Kliknijcie TUTAJ.

FILOZOFIA – O filozofii w Słowaku dowiecie się więcej, klikając TUTAJ.

Realizujemy aż dwa programy międzynarodowe!

MATURA MIĘDZYNARODOWA

IB SCHOOL - jesteśmy jedyną szkołą w województwie przygotowującą do Matury Międzynarodowej. Program IB (International Baccalaureate) jest niezwykle wymagający, ale jednocześnie obfituje w rozmaite okazje do przedsiębiorczych działań, społecznych akcji i własnego rozwoju. Więcej o programie oraz „pozalekcyjnych” działaniach naszych „ajbikowych” uczniów przeczytacie tu: https://prezi.com/view/rJ2tI16GtkOiWrEgOz3Z/?fbclid=IwAR0lGNWB-cDo-7bp7pKlIJd7OW30AFp8cH3IJeFk3MlOOcuNeBnoNZV5_2E

DSD

Nasze liceum przygotowuje uczniów do egzaminu z języka niemieckiego - Deutsches Sprachdiplom der Kultusministerkonferenz DSD B2/C1(DSD II). O tym, dlaczego warto wybrać naukę języka niemieckiego w tym systemie, przeczytacie TU oraz TU. Szczegółowe informacje o programie w film1, film2 oraz film3.

 

NIE SAMĄ NAUKĄ UCZEŃ ŻYJE, CZYLI O INNYCH AKTYWNOŚCIACH W SŁOWAKU SŁÓW KILKA

BIBLIOTEKA – Słowakowicze kochają czytać! Szkolna biblioteka oferuje wachlarz projektów i imprez, które ożywią każdego miłośnika słowa pisanego! O działalności biblioteki dowiecie się TU  oraz TUTAJ.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI – Samorząd Uczniowski „ogarnia” wszystkie szkolne imprezy, lokalne akcje charytatywne i najprzeróżniejsze projekty, które służą szkolnej i lokalnej społeczności. Więcej o SU w Słowaku TUTAJ.

KRONIKA SZKOLNA – Czym jest Kronika Szkolna i co można w niej znaleźć? Zobaczcie TUTAJ.

RADIOWĘZEŁ – Naprzerwach w Słowaku nigdy nie jest cicho! O chwilę „oddechu” pomiędzy zajęciami i muzyczną atmosferę dba ekipa Szkolnego Radiowęzła. O działalności radiowęzła „JULEK” dowiecie się TU [RADIO PDF], zaś TUTAJ zobaczycie przykładowy plan muzycznych dni tematycznych, charakterystycznych dla Słowakowego „JULKA.”

DRUŻYNA SANITARNA

Zapewne słyszeliście niejedno o Słowakowej „sanitarce” – czyli jednej z najlepszych drużyn sanitarnych w kraju! To oferta nie tylko dla uczniów profilu biologiczno-chemicznego, ale dla wszystkich, którzy chcieliby stać się ekspertami w udzielaniu pierwszej pomocy! Co nieco o naszej słynnej „sanitarce” TUTAJ.

SŁOWAK KOCHA SPORT!

Od kilku lat nieprzerwanie jesteśmy najbardziej usportowionym liceum w Kielcach, zatem jeśli kochacie sport, Słowak jest dla Was idealnym wyborem! Więcej o dyscyplinach sportowych, osiągnięciach uczniów i imprezach TUTAJ.

SŁOWAK KOCHA ARTYSTÓW!

Artystyczne dusze odnajdą u nas swoje miejsce na ziemi.  Muzyka, teatr, fotografia – mamy wszystko, czego tylko zapragniecie, a Wasze licealne życie będzie obfitować w ogrom pozytywnych doświadczeń i niezapomnianych przygód!

SHAKEN ORGANS – Zespół wokalno-instrumentalny, który istnieje od lutego 2017r., to muzyczna wizytówka naszej szkoły! Konkursy, występy, akcje charytatywne, oprawa muzyczna szkolnych imprez – w Shakensach ciągle coś się dzieje! Zobaczcie sami: https://docs.google.com/presentation/d/1oB6Blvz1UYQkiOuhQS0B6bV4ubih29f8ZjnABjMFji8/edit?usp=sharing

CARPE DIEM – Szkolne koło fotograficzne to prawdziwa gratka dla entuzjastów fotografii. Działalność koła w „normalnej” rzeczywistości, przed pandemią, poznacie, klikając TUTAJ. Jednak i w czasie pandemii członkowie Carpe Diem realizują swoją pasję: https://drive.google.com/file/d/1JNQI_1iePiGYNYjS8aLB9ajOx4Bj-XcX/view

TEATR SZKOLNY – Legendarne Koło Teatralno-Literackie wypuściło w świat już niejednego aktora! Bez wątpienia to niezwykłe miejsce dla sympatyków teatru! Podsumowanie działalności obejrzycie TUTAJ.

TEATR ANGLOJĘZYCZNY – Wielbiciele Szekspira mogą zasilić szeregi teatru anglojęzycznego! Szczegóły TUTAJ.

 

SŁOWAK PODRÓŻUJE!

DLA PODRÓŻNIKÓW – AUTSAJDER – Czym jest nasz szkolny klub AUTSAJDER, kim są AUTSAJDERZY i gdzie wędrują, dowiecie się tu: https://prezi.com/view/IIYgWkhzoiAIXpLBNd0q/

SŁOWAK POMAGA!

DLA WOLONTARIUSZY – Słowakowicze mają wielkie serca! Jeśli do tej pory chętnie zajmowaliście się wolontariatem lub chcielibyście zacząć działać charytatywnie, to nasza szkoła jest najlepszym wyborem! Z działalnością szkolnego wolontariatu zapoznacie się, klikając TU, zaś o Szkolnym Kole CARITAS przeczytacie TU.

SŁOWAK DBA O TWOJE SAMOPOCZUCIE!

W naszym liceum dbamy o przyjazną atmosferę oraz dobrą kondycję psychiczną uczniów. W trudnym czasie zawsze można zwrócić się o pomoc do szkolnego pedagoga lub psychologa. Kliknij TUTAJ.  

 

Czy macie jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, że Słowak to idealna szkoła dla Was?

Dodatkowe informacje