Dni Otwarte Uniwersytetu Śląskiego - 14 maja

Dzień Otwarty Uniwersytetu Śląskiego, który odbędzie się 14 maja. Będzie to doskonała okazja, aby poznać naszą Uczelnię bliżej i przekonać się, że warto na UŚ studiować! 

Przygotowujemy wiele ciekawych aktywności, m.in.: wspólną integrację na deptaku przy ul. Bankowej w Katowicach, zwiedzanie katowickiego kampusu, cykl wykładów i warsztatów w naszych wydziałach oraz możliwość rozmowy z przedstawicielami Samorządu Studenckiego, kół naukowych i AZS.

Wydarzenie odbędzie się w ramach Tygodnia Projektowego dla studentów pierwszego roku, co stwarza niepowtarzalną szansę, aby porozmawiać z Nimi na temat programów studiów, praktyk zawodowych, zasad rekrutacji czy szeroko pojętej działalności studenckiej. 

Zachęcamy do tego, aby zarezerwować sobie czas 14 maja i spędzić ten dzień razem z nami na Uniwersytecie Śląskim. Szczegółowe informacje oraz harmonogram wydarzenia znajdą Państwo na stronie Uniwersytetu Śląskiego oraz w mediach społecznościowych od 7 maja. 


Dni Otwarte Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Dni Otwarte Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, w tym roku w dniach 22-23 maja 2024 r.

Głównym miejscem spotkania będzie piknik edukacyjny na parkingu przy Centrum Symulacji Medycznej przy ul. Dra W. Chodźki 4 w Lublinie. Oprócz pikniku zapraszamy także na wycieczki po kampusie i budynku CSM, a także warsztaty tematyczne zorganizowane przez jednostki dydaktyczne uczelni i studenckie koła naukowe.

Wszystkie informacje znajdą Państwo na stronie internetowej wydarzenia https://dniotwarte.umlub.pl/

Ponieważ liczba miejsc na tematyczne warsztaty i wycieczki jest ograniczona, obowiązują zapisy!

Jak się zapisać? Jeśli jesteś opiekunem grupy szkolnej/klasy, wybierz interesujący warsztat lub wycieczkę i wypełnij formularz elektroniczny dostępny na stronie https://dniotwarte.umlub.pl/ w części „Zapisy na warsztaty”. Ważne, aby w pierwszej kolejności zapisywały się grupy/klasy.

Prosimy o rozpowszechnienie tej informacji wśród swoich uczniów oraz o rozwieszenie plakatu o wydarzeniu w swojej szkole.

Bądźcie na bieżąco, obserwujcie nasze media społecznościowe i dołączcie do wydarzenia na FB https://www.facebook.com/events/322368813929596?ref=newsfeed

Ośrodek Komunikacji i Promocji, Dział Blask
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Informator Blask https://blask.umlub.pl/


Dzień Otwarty AGH

W dniu 19.04.2004 zapraszamy do odwiedzenia stanowiska Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki oraz wzięcia udziału w pokazach laboratoryjnych (Budynek B2).

Osoby, które nie będą w stanie pojawić się na Dniu Otwartym zachęcamy do odwiedzenia naszego kanału na Youtube -> www.youtube.com/imir_agh gdzie znajdziecie Państwo transmisję prezentującą nasz Wydział.


Zaproszenie na stanowisko Wydziału Medycznego podczas Dnia Otwartego UW 20.04.2024 r.

Uniwersytet Warszawski z myślą o swoich przyszłych studentach organizuje Dzień Otwarty, podczas którego będzie można zapoznać się z ofertą studiów oraz zasadami rekrutacji, a także odwiedzić stoiska informacyjne, przygotowane przez poszczególne wydziały i jednostki. Na miejscu będą też przedstawiciele Samorządu Studentów i organizacji studenckich, a także kół naukowych czy Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu. Odpowiedzi na pytania udzieli także Biuro ds. Rekrutacji.

Wydział Medyczny Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza także na swoje stanowisko informacyjne i pokazowe oraz na spotkanie z Władzami Wydziału o godz. 12.00 w Auli im. Adama Mickiewicza w budynku Auditorium Maximum.
Link do wydarzenia : https://www.facebook.com/events/710858840991199/?ti=ls

Więcej informacji:

https://medycyna.uw.edu.pl/zapraszamy-na-stoisko-pokazowe-wydzialu-medycznego-podczas-dnia-otwartego-uw-20-04-2024-w-godz-10-16/

Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie, w sobotę, 20 kwietnia od godz. 10.00 do 16.00 na terenie kampusu UW przy Krakowskim Przedmieściu 26/28.


Slawistyka UW

Serdecznie zapraszamy tegorocznych Maturzystów na Dzień Otwarty UW, który odbędzie się 20 kwietnia 2024 r., w godz. 10.00-16.00 na terenie kampusu głównego Uniwersytetu Warszawskiego przy Krakowskim Przedmieściu 26/28. Instytut Slawistyki Zachodniej i Południowej również będzie miał tam swoje stoisko!

Będzie można m.in. zwiedzić nasz budynek (mieści się na terenie kampusu) oraz wziąć udział w Pikniku Slawistycznym przygotowanym przez Koło Naukowe Slawistów UW.

W tym roku ogłaszamy nabór na specjalności: bohemistyka (język i kultura Czech), bułgarystyka (język i kultura Bułgarii) oraz słowacystyka (język i kultura Słowacji).

Naszym studentom oprócz intensywnej nauki języków słowiańskich oferujemy także wiele możliwości rozwijania slawistycznych pasji, m.in. wyjazdy do kraju specjalności, udział w wydarzeniach organizowanych przez znajdujące się w Polsce placówki kulturalne krajów południowo- i zachodniosłowiańskich, udział w Kole Naukowym Slawistów UW.


Archeologia - Drzwi Otwarte, Uniwersytet Wrocławski

Zapraszamy serdecznie na planowany w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego  dzień Drzwi Otwartych. Zaproszenie kierujemy przede wszystkim do maturzystów, uczniów szkół średnich, ale także wszystkich sympatyków archeologii i przeszłości! W sobotę 6 kwietnia o godzinie 11.00 w sali 202 (drugie piętro) przy Szewskiej 48 we Wrocławiu będzie możliwość spotkania się z nami i posłuchania o studiach w naszym Instytucie, prowadzonych przez nas pracach wykopaliskowych i analizach specjalistycznych, aktywnościach, jakie można realizować w ramach Koła Naukowego. Będzie możliwość oglądnięcia na żywo i z bliska oryginalnych zabytków archeologicznych z naszych zbiorów. Zapytania nas, czego można się nauczyć studiując archeologię w naszym Instytucie oraz gdzie znaleźć pracę jako archeolog po studiach. Opowiemy o dawnych technologiach i o tym, co można odczytać z kości ludzkich i zwierzęcych odkrywanych w trakcie wykopalisk. Zapraszamy Państwa do udziału i zainteresowania się ofertą studiów. Wszystkie informacje o prowadzonych przez nas badaniach, charakterze studiów, możliwościach i osiągnięciach oraz szczegółach procesu rekrutacyjnego znajdą Państwo na naszej oficjalnej stronie internetowej pod adresem: https://archeo.uwr.edu.pl/. Polecamy śledzenie naszego facebooka https://www.facebook.com/archeouniwroc/.


Dzień Otwarty Politechniki Wrocławskiej - 5.04.2024 - zaproszenie

Serdecznie zapraszamy Społeczność Szkoły na Dzień Otwarty Politechniki Wrocławskiej, który odbędzie się 05.04.2024 r. (piątek) w godzinach 08:00-15:00. Dla uczestników wydarzenia zaplanowaliśmy liczne wykłady i spotkania na 14 wydziałach uczelni i Filii Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze. W budynku C-13 przy wybrzeżu Wyspiańskiego 23-25 we Wrocławiu będzie można dowiedzieć się wszystkiego na temat rekrutacji na studia, porozmawiać z przedstawicielami wydziałów i studentami z wiodących kół naukowych. Każdy będzie mógł zbadać swoje predyspozycje zawodowe. Dla uczniów przygotowaliśmy liczne konkursy. Nieopodal centrum wydarzenia będzie można posilić się korzystając z usług wrocławskich foodtrucków lub stołówki w Strefie Kultury Studenckiej.

Osoby zainteresowane warsztatami i doświadczeniami w laboratoriach proszone są o wcześniejszy kontakt z odpowiedzialnymi pełnomocnikami wydziałów do spraw
dnia otwartego. Adresy mailowe pełnomocników znajdują się na stronie internetowej Działu Rekrutacji. Wydarzenia w budynku C-13 nie wymagają wcześniejszej rejestracji. Szczegółowy program Dnia Otwartego można znaleźć na stronie https://rekrutacja.pwr.edu.pl/.


JUŻ W NAJBLIŻSZY CZWARTEK ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY UNIWERSYTETU ROLNICZEGO W KRAKOWIE - powitaj wiosnę z URK w Krakowie!

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, który odbędzie się w pierwszy dzień wiosny, tj .21 marca 2024 r.

W trakcie części ogólnej wydarzenia, która odbywać się będzie w godzinach od 9:00 do 14:00 w budynku Wydziału Leśnego URK przy al. 29 Listopada 46, zaprezentowana zostanie oferta dydaktyczna wszystkich wydziałów Uniwersytetu. Ponadto przedstawione zostaną możliwości działalności w organizacjach studenckich, wyjazdów zagranicznych, praktyk studenckich, otrzymania pomocy materialnej, a także działalności artystycznej i kulturalnej w murach Uczelni. W holu budynku przygotowane będą stoiska, gdzie swoją ofertę edukacyjną zaprezentują wydziały oraz inne jednostki uczelniane. Dodatkowo będzie można zwiedzić  halę sportową, Klub Akademicki Arka, Bibliotekę Główną URK oraz domy studenckie. Dla odwiedzających zaplanowano wiele atrakcji, m.in. videobudkę 360 oraz grę terenową! 

Poza aktywnościami na terenie kampusu przy al. 29 Listopada będzie można odwiedzić także poszczególne Wydziały Uczelni i wziąć udział w specjalnie na tę okazję przygotowanych wykładach, pokazach i warsztatach tematycznych, na które obowiązują zapisy (w zależności od Wydziału zwiedzanie odbywać się będzie w godzinach od 10:00 do 16:00).

Program warsztatów i dane kontaktowe do rejestracji przesyłamy w załączeniu, a poniżej publikujemy link do strony, gdzie również można znaleźć szczegóły i informacje w tej sprawie.

Do udziału w Dniu Otwartym zapraszamy zarówno indywidualne osoby, jak i grupy zorganizowane. Grupy zorganizowane bardzo prosimy o zapisy.

Będziemy wdzięczni za możliwość udostępnienia tej informacji wśród młodzieży Państwa szkoły.

Więcej informacji: https://tiny.pl/dxqg1

Zapraszamy!


Pogadanki maturalne

Wzorem lat ubiegłych studenci Uniwersytetu Medycznego w Lublinie organizują bezpłatne powtórki do matury (zarówno w formie stacjonarnej jak i zdalnej).

Więcej na https://skngenetykiklinicznej.umlub.pl/pogadanki-maturalne/


Studia za granicą - Program Mentoringowy Fundacji Our Future Foundation

Our Future Foundation - jedną z największych fundacji edukacyjnych w Polsce, która stawia sobie za cel wyrównywanie dostępu do edukacji światowej klasy. Ponad 200 naszych podopiecznych spełniło swoje marzenie o studiowaniu na czołowych zagranicznych uczelniach takich jak m.in. Harvard, Oxford i Yale.

W dniach 4-22 marca 2024 uczniowie z Państwa szkoły mają możliwość aplikowania do bezpłatnego Programu Mentoringowego naszej Fundacji, wspierającego uzdolnioną młodzież w procesie aplikacji na najlepsze uniwersytety w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych. Po więcej informacji o programie odsyłam na stronę internetową: https://off.org.pl/projects/kwalifikacja-stypendialna/

Bylibyśmy zobowiązani za udostępnienie informacji o rekrutacji do naszego programu wśród uczniów, na przykład poprzez ogłoszenie na stronie internetowej szkoły lub rozesłanie informacji wychowawcom klas. W załączniku przesyłam broszurę informacyjną zawierającą opis programu.


Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Dzień Otwarty - 20 marca 2024

Zapraszamy  na Dzień Otwarty Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie w terminie 20 marca br.

W godzinach od 9.30 do 14.00 odbędą się prezentacje kierunków, warsztaty, wykłady w hali wystawienniczej oraz w salach wykładowych w Pawilonie Sportowo-Dydaktycznym. Przewidziane zostały również stanowiska informacyjne dotyczące rekrutacji, studiów w języku angielskim, staży, praktyk, stypendiów, akademików, a także organizacji studenckich i kół naukowych.

Dzięki bogatej i urozmaiconej formie Dnia Otwartego wszyscy zainteresowani będą mogli poznać ofertę edukacyjną, zasady rekrutacji, jak również specyfikę poszczególnych kierunków. Będzie to także okazja do zadania pytań przedstawicielom kierunków studiów, organizacji studenckich i kół naukowych. Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie dostępne jest wsparcie edukacyjne dla osób z niepełnosprawnościami oraz uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Serdecznie zapraszam Uczniów Państwa Szkoły do odwiedzenia nas w dniu 20 marca br., w godzinach od 9.30 do 14.00 na terenie Kampusu UEK przy ulicy Rakowickiej 27 w Krakowie.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Małopolski Kurator Oświaty dr Gabriela Olszowska.

Jednocześnie uprzejmie proszę o rozpropagowanie wśród Uczniów Państwa Szkoły informacji o organizowanym przez nas Dniu Otwartym w dostępnych kanałach informacyjnych np.  w dzienniku elektronicznym, na FB  oraz stronie internetowej.

W załączniku przesyłam materiały (grafikę i tekst) w celu zamieszczenia informacji w dostępnych mediach. 

Raz jeszcze zachęcam do czynnego udziału w tym wydarzeniu!

Do zobaczenia 20 marca! 


DZIEŃ OTWARTY Politechniki Rzeszowskiej /15.03.2024 r. (piątek) w godz. 9.00 - 14.00

W dniu 15 marca 2024 r. największa uczelnia techniczna w regionie, Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, organizuje Dzień Otwarty.

Wydarzenie skierowane jest do uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy stoją przed wyborem odpowiedniej dla siebie uczelni wyższej.

Podczas Dnia Otwartego w godzinach 9:00–14:00 Politechnika Rzeszowska oferuje odwiedzającym:

 • strefę wystawienniczą, w której zaprezentują się wszystkie wydziały Politechniki Rzeszowskiej oraz koła naukowe i organizacje studenckie,
 • interesujące wykłady i warsztaty związane z kierunkami prowadzonymi na naszej uczelni,
 • spotkania ze studentami, którzy będą udzielać informacji na temat praktycznej strony życia studenckiego,
 • fascynujące pokazy fizyczne i chemiczne.

W załączeniu Przesyłam program oraz plakat dotyczący wydarzenia.

Na Wydziale Chemicznym:

 • oczekiwać na uczniów będą przedstawiciele Kół Naukowych i Samorządu Studenckiego,
 • będzie  możliwość zwiedzania laboratoriów Wydziału,
 • obecni będą  przedstawiciele przemysłu - potencjalni pracodawcy - firma ORLEN Południe - zaprezentują swoje stoisko i przedstawią możliwości współpracy.

Rejestracja na wykłady i pokazy prowadzona jest pod numerem telefonu:  tel. 17 743 25 89, mail:  mkamler@prz.edu.pl

Rejestracja na zwiedzanie Wydziału Chemicznego:  mgr Małgorzata Semik - tel. 17 865 1745, mail: semik@prz.edu.pl

Serdecznie zapraszamy do niezwłocznej  rejestracji i odwiedzenie (wraz z uczniami) Wydziału Chemicznego i Politechniki Rzeszowskiej.


Dzień Otwarty Uniwersytetu Jagiellońskiego

W dniu 22 marca (piątek) Uniwersytet Jagielloński w Krakowie zaprasza na stacjonarny Dzień Otwarty. Będzie to dzień pełen prezentacji, wykładów, spotkań z przedstawicielami wydziałów, rekrutacji, studentami oraz organizacjami studenckimi. Rozpoczęcie wydarzenia o godzinie 9.00, zakończenie o 15.00. Miejsce: Auditorium Maximum UJ, ul. Krupnicza 33 w Krakowie.

Podczas tego dnia przedstawiona zostanie bogata oferta dydaktyczna na rok akademicki 2024/2025. Maturzyści oraz wszyscy zainteresowani studiowaniem będą mogli wziąć udział w wykładach otwartych, licznych spotkaniach oraz prezentacjach na naszej uczelni. Na maturzystów czekać będą przedstawiciele wydziałów, organizacji studenckich, Samorządu Studentów oraz Działu Rekrutacji na Studia.  Nasi studenci i pracownicy odpowiedzą na wszystkie pytania i postarają się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące rekrutacji, wyboru kierunku studiów oraz przedstawią możliwości, jakie oferuje uczelnia. 

Zapraszamy

Pracownicy i Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

Więcej informacji na stronie: dzien-otwarty.uj.edu.pl

Znajdziecie tam Państwo nie tylko program, ale również wydarzenia towarzyszące na wydziałach i w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius.

Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na facebooku Dzień Otwarty https://www.facebook.com/events/1416489375625894/?ref=newsfeed

Zapraszamy także na uniwersyteckie media społecznościowe dla maturzystów: 


DZIEŃ OTWARTY AWF KRAKÓW+ WARSZTATY- 20 MARCA 2024

Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie im. Bronisława Czecha przy al. Jana Pawła II 78 serdecznie zaprasza klasy trzecie i maturalne do wzięcia udziału w Dniu Otwartym, który odbędzie się w holu Budynku Głównego w czwartek 20 marca 2024 w godzinach od 9.00 – 15.00.

Jednocześnie zapraszamy na spotkanie oficjalne z pracownikami Uczelni o godz. 9.30 w Auli (Budynek Główny AWF)

9.30- powitanie uczestników- JM Rektor

9.45 - prezentacja Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu

10.00 - prezentacja Wydziału Turystyki i Rekreacji

10.15 - prezentacja Wydziału Rehabilitacji Ruchowej

10.30 – prezentacja Sportu Akademickiego

10.45- prezentacja Samorządu Studenckiego

W programie również występy artystyczne i losowanie gadżetów.

Podczas wizyty maturzyści będą mieli możliwość zapoznania się z ciekawą ofertą edukacyjną, poznania wymagań niezbędnych do pomyślnego przejścia rekrutacji na dany kierunek, porozmawiania ze studentami i z przedstawicielami Samorządu Studentów, a także zwiedzenia obiektów Kampusu Akademii Wychowania Fizycznego.

 

W tym roku proponujemy również udział w interaktywnych warsztatach.

W załączniku przesyłam opis zajęć, które przygotowały dla uczniów studenckie koła naukowe.

Zapraszamy do zapisów:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1jjv63-5bLs8-TJ2l8dlmX774cM029g-nmOshOGNxymY/edit?usp=sharing

W pliku proszę wpisać – nr szkoły, klasę, ilość osób. Proszę zwrócić uwagę , iż są dwie zakładki z różnymi warsztatami.

Po zapisaniu proszę również o przesłanie wiadomości z tą informacją na adres monika.cwykiel@awf.krakow.pl wraz z mailem do kontaktu opiekuna klasy w tym dniu.

Decyduje kolejność zgłoszeń. Otrzymanie maila zwrotnego potwierdzającego zapis będzie równoznaczne z zapisaniem na warsztaty.

Najpóźniej do 18 marca otrzymają Państwo również na podany adres email potwierdzenie sali i interaktywną mapę.

Jeśli nie będziecie mieli Państwo okazji uczestniczyć w wydarzeniu zapraszamy do obejrzenia z maturzystami nowego filmu promocyjnego:

https://www.youtube.com/watch?v=0TwupZMffgc

SERDECZNIE ZAPRASZAMY! Liczymy na Państwa obecność w Dniu Otwartym i udział w naszych warsztatach.


Dzień Otwarty Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach

Z prawdziwą radością kierujemy do Was zaproszenie na Dzień Otwarty Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, który odbędzie się 15 marca 2024 roku.

Wzorem ubiegłorocznym, Dzień Otwarty WH 2024 zaplanowany został w trzech wzajemnie uzupełniających się częściach tak, aby uczniowie i towarzyszący im nauczyciele mogli jak najdokładniej poznać różnorodną ofertę naszego Wydziału.

 • Pierwsza część wydarzenia to Gra Terenowa „HUMAN i styka” – do udziału w niej zapraszamy wszystkich chętnych. Zapewniamy dobrą zabawę, gorące emocje, dreszczyk rywalizacji i satysfakcję na mecie!
 • Druga część to spotkanie informacyjne z władzami Uniwersytetu i Wydziału, podczas którego na pewno uzyskacie odpowiedź na każde pytanie związane ze studiowaniem u nas!
 • Część trzecia natomiast to wyjątkowe, absolutnie unikatowe i nowoczesne w formie warsztaty przygotowane i prowadzone przez studentów i wykładowców oraz wykłady i pogadanki na tematy, które zainteresują każdego.

Aby umożliwić udział w grze terenowej jak największej liczbie uczniów zorganizujemy ją w dwóch turach; o godz. 9.00 i 11.00. Prawie wszystkie warsztaty także będą przeprowadzone w dwóch edycjach, natomiast wykłady tylko raz. Bardzo prosimy podczas zapisów zwracać uwagę, na którą godzinę Państwo zapisujecie swoje klasy, by uniknąć sytuacji, że jesteście np. zapisani na grę i wykład/warsztat na tę samą godzinę. Sugerujemy zatem zacząć od zapisów na zajęcia, a dopiero później na grę terenową.

Link do zapisów na grę terenową oraz wybrany warsztat/wykład – znajdziecie poniżej.

ZAPISY NA WARSZTATY I WYKŁADY

ZAPISY NA GRĘ TERENOWĄ (I tura – godz. 9.00)

ZAPISY NA GRĘ TERENOWĄ (II tura – godz. 11.00)

 

Liczba miejsc na warsztaty i wykłady jest ograniczona, ale czeka na Was tak wiele różnych opcji – że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie! Na zgłoszenia czekamy do 8 marca, do godziny 12.00.

Przesyłamy także zaproszenie w formie video, które w Uniwersyteckim Centrum Mediów nagrali dla Was studenci – czekają na Was w tym roku wyjątkowo niecierpliwie, licząc na to, że poznają być może przyszłych studentów kieleckiej Humanistyki.

FILMOWE ZAPROSZENIE NA DZIEŃ OTWARTY

W czasie gdy uczniowie będą brać udział w grze terenowej,  nauczyciele będą gośćmi Pani prof. Beaty Wojciechowskiej, Dziekan Wydziału Humanistycznego. Po raz pierwszy przygotowaliśmy także warsztaty specjalnie dla nauczycieli.

STRES i SEN – czyli jak zredukować stres i dobrze się wyspać!  - warsztaty z dyplomowaną psychoterapeutką – Moniką Tomaszewską

Globalizacja, natłok informacji, praca, niepokój towarzyszący szybkim zmianom we wszystkich obszarach współczesnego świata powodują, że trudno jest zapanować nad psycho-fizycznymi skutkami przebodźcowania.

Jest to jednak możliwe choć wymaga min. 15-minutowego zaangażowania dziennie, zapraszam do zapoznania się w głębokim psychoanalitycznym ujęciu z tematyką redukcji stresu, jego wpływu na choroby oraz dobrej regeneracji w zakresie poprawy jakości snu.

Warsztaty składają się z trzech części, każda z nich przybliży uczestnikowi jego indywidualne rozumienie siebie i swoich predyspozycji do regeneracji sił i budowania zasobów.

 1. ZMĘCZENIE – STRES - WYPALENIE - CHOROBA
  1. co jest ważne, aby taka droga nie stała się osobistą historią?
  2. lub jak z niej zawrócić na dobre tory dobrostanu psychofizycznego?
 2. TECHNIKI redukcji stresu i poszukiwania szczęścia!!
 3. Wszystko co chcielibyście wiedzieć o dobrym śnie.

Nasze wydarzenie honorowym patronatem objęli: Józef Bryk Wojewoda Świętokrzyski, Bogdan Wenta Prezydent Miasta Kielce oraz prof. dr hab. Stanisław Głuszek Rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Przyjdźcie, sprawdźcie, przekonajcie się.

Czekamy na Was 15 marca od godziny 9.00!


DZIEŃ OTWARTY AWF KRAKÓW+ WARSZATY- 20 MARCA 2024

Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie im. Bronisława Czecha przy al. Jana Pawła II 78 serdecznie zaprasza klasy trzecie i maturalne do wzięcia udziału w Dniu Otwartym, który odbędzie się w holu Budynku Głównego w czwartek 20 marca 2024 w godzinach od 9.00 – 15.00.

 

Jednocześnie zapraszamy na spotkanie oficjalne z pracownikami Uczelni o godz. 9.30 w Auli (Budynek Główny AWF)

9.30- powitanie uczestników- JM Rektor

9.45 - prezentacja Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu

10.00 - prezentacja Wydziału Turystyki i Rekreacji

10.15 - prezentacja Wydziału Rehabilitacji Ruchowej

10.30 – prezentacja Sportu Akademickiego

10.45- prezentacja Samorządu Studenckiego

W programie również występy artystyczne i losowanie gadżetów.

Podczas wizyty maturzyści będą mieli możliwość zapoznania się z ciekawą ofertą edukacyjną, poznania wymagań niezbędnych do pomyślnego przejścia rekrutacji na dany kierunek, porozmawiania ze studentami i z przedstawicielami Samorządu Studentów, a także zwiedzenia obiektów Kampusu Akademii Wychowania Fizycznego.

W tym roku proponujemy również udział w interaktywnych warsztatach.

W załączniku przesyłam opis zajęć, które przygotowały dla uczniów studenckie koła naukowe.

Zapraszamy do zapisów: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1jjv63-5bLs8-TJ2l8dlmX774cM029g-nmOshOGNxymY/edit?usp=sharing

W pliku proszę wpisać – nr szkoły, klasę, ilość osób. Proszę zwrócić uwagę , iż są dwie zakładki z różnymi warsztatami.

Po zapisaniu proszę również o przesłanie wiadomości z tą informacją na adres monika.cwykiel@awf.krakow.pl wraz z mailem do kontaktu opiekuna klasy w tym dniu.

Decyduje kolejność zgłoszeń. Otrzymanie maila zwrotnego potwierdzającego zapis będzie równoznaczne z zapisaniem na warsztaty.

Najpóźniej do 18 marca otrzymają Państwo również na podany adres email potwierdzenie sali i interaktywną mapę.

Jeśli nie będziecie mieli Państwo okazji uczestniczyć w wydarzeniu zapraszamy do obejrzenia z maturzystami nowego filmu promocyjnego: https://www.youtube.com/watch?v=0TwupZMffgc

SERDECZNIE ZAPRASZAMY! Liczymy na Państwa obecność w Dniu Otwartym i udział w naszych warsztatach.


Zaproszenie na Dzień Otwarty Politechniki LubelskIej

14 marca 2024 roku o godzinie 10.00 Politechnika Lubelska otwiera szeroko wszystkie swoje drzwi dla Państwa uczniów i nauczycieli.
Będzie to doskonała okazja do tego, aby uczniowie mogli zapoznać się z ofertą kształcenia naszej uczelni. Będą mieli możliwość zobaczenia na żywo jak wygląda nasze miasteczko akademickie i poczuć studencki klimat.

Politechnika Lubelska to miejsce, które oferuje nieskończenie wiele możliwości, stąd tegoroczne Drzwi Otwarte zostały połączone z Międzynarodowym Dniem Liczby Pi (π).
W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa szereg atrakcji, które zostały podzielone na dwie części.

I część - ogólna
godzina: 10.00
miejsce: Wschodnie Innowacyjne Centrum Architektury
                Wydział Budownictwa i Architektury

Uroczyste otwarcie oraz spotkanie z władzami uczelni - "Inżynier to brzmi poważnie :)"
Ponadto możliwość spotkania się m.in. z przedstawicielami organizacji studenckich, sekcji sportowych i jednostek ogólnouczelnianych, takich jak: Biuro Karier, Biuro Kształcenia Międzynarodowego czy Biuro Spraw Studenckich.
Pracownicy Studium Języków Obcych przygotowali konkurs z nagrodami w postaci bezpłatnych voucherów na międzynarodowy egzamin LanguageCert International ESOL na wybranym poziomie zaawansowania.

II część - wydziałowa
godzina: 10.30
miejsce:
- Wydział Mechaniczny
- Wydział Elektrotechniki i Informatyki
- Wydział Budownictwa i Architektury
- Wydział Matematyki i Informatyki Technicznej
- Wydział Zarządzania
- Wydział Inżynierii Środowiska

Młodzież razem z naszymi studentami uda się na wydziały, gdzie pracownicy zaprezentują specjalne programy i warsztaty dla uczestników naszego wydarzenia.
Więcej szczegółów znajdziecie Państwo w załączonych programach.

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia w naszych mediach społecznościowych, gdzie na bieżąco będziemy publikować ciekawostki i wszelkie aktualności oraz strony internetowej www.pollub.pl
Dla grup zorganizowanych spoza Lublina przewidujemy parking na terenie kampusu PL (konieczne zgłoszenie przed przyjazdem, tel: 81 538 47 21, e-mail:promocja@pollub.pl ).

Mamy nadzieję, że odwiedzicie nas licznie podczas tegorocznych Drzwi Otwartych Politechniki Lubelskiej.
Do zobaczenia na kampusie!

Zespół Centrum Promocji i Informacji Politechniki Lubelskiej
tel: 81 538 47 21
www.pollub.pl


Oferta edukacyjna Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

Zaproszenie na webinar poświęcony rekrutacji na studia, który odbędzie się 7 lutego o godz. 14 oraz na Dzień Otwarty, który odbędzie się 15 maja. Szczegóły w załączonym piśmie od Rektora (link).


Portal edukacja.gov.pl

W czerwcu bieżącego roku ruszyła pierwsza odsłona rządowego portalu edukacja.gov.pl. Edukacja.gov.pl to platforma przekazująca kompleksową wiedzę na temat oferty edukacyjnej w Polsce, w tym szkół podstawowych, ponadpodstawowych i uczelni.Docelowo usługa będzie umożliwiała zaplanowanie ścieżki edukacyjnej, już od samego początku, skończywszy na edukacji na poziomie akademickim.

Już na początku września w ramach platformy planujemy uruchomić kompleksową wyszukiwarkę studiów, umożliwiającą wszystkim uczniom oraz absolwentom szkół ponadpodstawowych poznanie oferty edukacyjnej uczelni.

W ramach nowego narzędzia uczniowie będą mogli przejrzeć ofertę studiów wszystkich uczelni, publicznych i niepublicznych. Celem nowej wyszukiwarki jest dostarczenie uczniom szkół ponadpodstawowych narzędzia z pomocą, którego już na etapie składania wstępnej deklaracji maturalnej będą mogli sprawdzić kryteria rekrutacji na wymarzone kierunki studiów i zgodnie z nimi świadomie wybrać przedmioty maturalne, których zdanie otworzy im podwoje uczelni.

Nowe narzędzie pozwoli uczniom zoptymalizować wyniki wyszukiwania kierunków studiów i zminimalizować liczbę przeglądanych stron internetowych z ofertą szkół wyższych. Z poziomu platformy uczniowie będą mogli za pomocą zamieszczonych na kartach uczelni i kierunków studiów linków do stron uczelni i rekrutacji zapoznać się z pełną ofertą podmiotów i szczegółowymi zasadami rekrutacji na rok akademicki 2024/2025 a także z ekonomicznymi losami absolwentów poszczególnych kierunków studiów.


Portal Otouczelnie

Redakcja serwisu www.otouczelnie.pl przygotowała nowy bezpłatny wykaz wszystkich KIERUNKÓW STUDIÓW. Wykaz zawiera wszystkie uczelnie wyższe w Polsce oraz wymagane przedmioty maturalne na poszczególne kierunki studiów.

LINK do wykazu: https://www.otouczelnie.pl/studia/kierunki_studiow


Portal UM Kielce

Urząd Miasta Kielce udostępnił na stronie https://www.kielce.eu/pl/dla-studenta?move=1 informacje o wszystkich uczelniach w Kielcach. W witrynie znajdziemy informacje o popularnych kierunkach studiów, a także pomoc w znalezieniu praktyk, staży czy pierwszej pracy w mieście

Dodatkowe informacje