W pewnym sensie wszyscy jesteśmy w drodze i świadomość tego, jak również rosnąca liczba uczniów imigrantów w naszych szkołach podsunęła nam pomysł na niniejszy projekt.

            „On the move” to dwuletni projekt realizowany w latach 2018-2020, w ramach którego zajmujemy się tematem migracji. Chcielibyśmy podkreślić, że podróżowanie i migracje od zawsze były obecne w Europie i mogą odegrać bardzo pozytywną rolę w życiu społeczności lokalnych. Uczniowie przyjrzą się uważniej charakterystycznym tendencjom w zagranicznych wyjazdach wakacyjnych, poszukają migrantów w drzewach genealogicznych swoich rodzin oraz wyodrębnią najważniejsze trendy migracyjne występujące w Europie w przeszłości i obecnie. Opracują gry pomagające migrantom zrozumieć subtelne kwestie różnic kulturowych. W trosce o środowisko wszystkie produkty projektu zostaną oparte o technologie cyfrowe.

            Projekt będzie realizowany z 5 partnerami:

  • Kaufmaennische Schule Waiblingen, Niemcy  - koordynator     
  • Liceo Scientifico Statale Enrico Fermi Paternò (CT), Włochy              
  • E.S. Valentín Turienzo, Hiszpania           
  • Lycée Maurice Genevoix, Francja         
  • VI Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Kielcach, Polska          

            Oficjalną stronę projektu można znaleźć pod adresem https://onthemoveerasmus.wixsite.com/onthemove

W ramach projektu "On the move" pracowaliśmy wykorzystując ciekawe narzędzia cyfrowe. Poniżej znajdują się opisy wraz z krótką instrukcją obsługi kilku z nich. Polecamy.

1. Kahoot

2. Padlet

3. Pixton

4. Mapchart

5. Myheritage

6. Socrative


 

 

Dodatkowe informacje