Szanowni Państwo,

od prawie roku życie młodzieży oraz osób pracujących z młodzieżą, ze  względu na pandemię, jest niewiarygodnie smutne. 

Postanowiliśmy, jako Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży, by o tej trudnej sytuacji mówić. Stąd pomysł filmu – wywiadu, jaki przeprowadził Michał Olszański, Prezes naszej Fundacji, z Katarzyną Miller, znaną psycholożką i psychoterapeutką oraz Aleksandrą, uczennicą drugiej klasy warszawskiego liceum.

Film dostępny jest pod linkiem: https://youtu.be/MyJ2PIflPIc

lub na naszej stronie na Facebooku: https://fb.watch/3PzHWwwVGk/

Nie wiemy jak długo potrwa obecna sytuacja, w jaki sposób prowadzone będą zajęcia dla dzieci, młodzieży, studentów. I choć trudno przewidywać co będzie, wiadomo że dla młodych ludzi nie ma normalnych zajęć, normalnych relacji z rówieśnikami i nauczycielami. Poza tym od kilku miesięcy młodzi ludzie ukazywani są jako ci, którzy roznoszą wirusy i stanowią zagrożenie dla swoich rodziców i dziadków. Na początku pandemii prawa młodych osób, zwłaszcza niepełnoletnich, zostały drastycznie ograniczone. To m.in. zakaz poruszania się bez opieki osób poniżej 16 roku życia. Wyjście do sklepu czy z rówieśnikami stały się możliwym powodem kary i problemów dla rodziców.

Serdecznie polecamy Państwa uwadze przesłany wywiad. Zachęcamy do udostępniania. Będziemy wdzięczni za opinie, sugestie.

 

Z poważaniem

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży

Kredytowa 6/20, 00-062 Warszawa

tel/fax: (22) 826 10 16

FB: https://www.facebook.com/PFDiM

Dodatkowe informacje