Decyzją Dyrektor VI LO im. Juliusza Słowackiego w Kielcach na terenie szkoły działają miniprzedsiębiorstwa w ramach programu „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstawo”

Od kilku lat w naszej szkole realizowany jest projekt „Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo”

Na czym polega projekt?

Uczniowie uczestniczą w grze edukacyjnej polegającej na założeniu w szkole własnej firmy zorganizowanej na wzór spółki jawnej:

 • szukają pomysłu na produkt,
 • przygotowują biznesplan przedsięwzięcia,
 • gromadzą kapitał,
 • podejmują działania marketingowe,
 • produkują i sprzedają swoje produkty (usługi),
 • prowadzą dokumentację finansowo-księgową,
 • podejmują ryzyko biznesowe.

Celem programu jest przygotowanie uczniów do podejmowania i realizacji działań zarówno w obszarze społecznym, jak i zawodowym:

 • przygotowanie do podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej,
 • pokazanie szans i zagrożeń wynikających z samozatrudnienia,
 • przygotowanie do wejścia na rynek pracy,
 • pomoc w weryfikacji własnych planów zawodowych i edukacyjnych,
 • kształtowanie niezbędnych postaw i umiejętności w zakresie przedsiębiorczości
 • rozwijanie cech i umiejętności niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej.

  Nasi uczniowie z międzynarodowymi certyfikatami!

Entrepreneurial Skills Pass to międzynarodowy program certyfikacji wiedzy i umiejętności zdobytych przez uczniów w programie Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo. Certyfikat jest sygnowany przez Unię Europejską w ramach Lifelong Learning Programme, CSR Europe - wiodącą europejską sieć organizacji działających na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu oraz Junior Achievement Europe. Uczniowie, którzy przystąpili do egzaminu i uzyskali certyfikat: Agata Kowalska 2c,  Zuzanna Gawryjołek 2c, Agnieszka Kamińska 2c, Izabela Łataś 2c, Aleksandra Krzysiek 2Dg, Panas Wiktoria 2Dg, Gabriela Święs 2Dg, Mateusz Włodaryk 2d, Kuba Gach 2d, Jakub Tłuścik 2d, Anna Nadolna 2Cg. Serdecznie gratulujemy :)

Opiekun: mgr Teresa Wójcicka

 Nasze Animalki NAJLEPSZE W POLSCE i to podwójnie!

Miniprzedsiębiorstwo Animalki w składzie Maria Żądło, Kamil Łazarski, Aleksandra Cęcek, Julia Stefańska, Adam Misztal i Bartosz Więcek pod opieką p.Teresy Wójcickiej zdobyli Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo "PRODUKCICK 2020" oraz nagrodę Euroclear Trusted Company Award!

Reprezentowali Polskę podczas 31. edycji konkursu Company of the Year Competition.

Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 • anim1
 • anim2
 • anim3

 

Laur Mistrza Kreatywnej i Aktywnej Edukacji

26 października 2018 r. Europejskie Stowarzyszenie Dialogu Edukacyjnego odznaczyło panie Agatę Górniak oraz Teresę Wójcicką wraz z uczniami Laurami Mistrza Kreatywnej i Aktywnej Edukacji. Komisja konkursowa doceniła naszą szkołę za aktywną działalność Klubu Turystyczno-Krajoznawczego „Autsajder” oraz nasze szkolne przedsiębiorstwa.
Uroczystość odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury. Towarzyszyły jej warsztaty kreatywności. 


Sukces szkolnego miniprzedsiębiorstwa 2016/2017

W gmachu Ministerstwa Rozwoju odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2017. Z ponad 300 działających w całej Polsce firm komisja wyłoniła i zaprosiła 20 najlepszych w tym 2 z naszej szkoły: Craft Shop (2b) oraz SłowakCafe (2d). Obie nasze firmy uzyskały tytuł finalisty, a dodatkowo Craft Shop zwyciężył w kategorii Najlepsza Prezentacja!

Ogromną niespodzianką dla młodzieży było pojawienie się wśród zwiedzających Wicepremiera, Ministra Rozwoju i Finansów, Pana Mateusza Morawieckiego. Uczniowie wykorzystali okazję, aby zaprezentować swoje produkty i usługi. Byli na tyle przekonujący, że Pan Premier nie odszedł od stoiska z pustymi rękami.

Serdecznie dziękujemy sponsorom firmie VIVE Textile Recycling i Copynet.pl za wsparcie oraz za pozytywną energię!

                          Gratulujemy przedsiębiorczym uczniom i opiekunowi!

https://www.youtube.com/watch?v=RI_xssRQqk8&feature=youtu.be

 • 17
 • 18.1
 • 19

Sukces szkolnego miniprzedsiębiorstwa 2014/2015

Patryk Pilarski zakwalifikował się do finału konkursu Leaders-for-a-day organizowanego przez Junior Achievement Europe. Znalazł się pośród 35 najlepszych absolwentów programu rozwoju przedsiębiorczości (Młodzieżowe Miniprzesiębiorstwo) z całej Europy. Wziął w nim udział jako reprezentant Polski. Była to inicjatywa, podczas której miał okazję uczestniczyć w dniu pracy lidera politycznego lub biznesowego w Brukeli. 

Patryk Pilarski:

„Moim Liderem był Luc Opdebeeck - Dyrektor zarządzający Hewlett–Packard w Brukseli, Luksemburgu i EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). Podczas dnia spędzonego z moim liderem miałem okazję zobaczyć jak od środka wygląda praca wysoko postawionej osoby w wielkiej firmie informatycznej. Zobaczyłem jak przygotowuje się do swojej pracy; wziąłem udział w spotkaniu z dystrybutorem ich produktów oraz w zjeździe dyrektorów zarządzających w HP. To wydarzenie umożliwiło mi realnie spojrzeć na moje dalsze plany zawodowe, rozpocząć budowę własnej siatki kontaktów i zwiększyć szanse zawodowe. Ponadto miałem okazję spotkać absolwentów Junior Achievement z Europy, którzy podzielają moje zainteresowania. Udział w programie Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo oraz Leaders-for-a-day, jest  dla mnie niesamowicie uczącą i niezapomnianą przygodą.”

 • bruksela
 • bruksela1
 • bruksela2

Sukces szkolnego miniprzedsiębiorstwa 2013/2014 

Serdecznie gratulujemy naszym przedsiębiorczym uczniom z firmy CORRIDOR, którzy uzyskali tytuł Finalisty Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo  PRODUKCIK 2014.

 


 

Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo jest grą edukacyjną prowadzoną w ramach przedmiotu ekonomia w praktyce. Celem działania młodzieżowego miniprzedsiębiorstwa jest przygotowanie uczniów do podejmowania samodzielnej działalności gospodarczej oraz rozwijanie ich inicjatywności i przedsiębiorczości. W grudniu rozpoczynają działalność nowe miniprzedsiębiorstwa. Zapraszamy do zapoznania się z ich ofertą i zachęcamy do wspierania młodych przedsiębiorców!

 


 

 


 

2012/2013 

COSMOVOUCHER NA WARSZTATACH W WARSZAWIE

11 i 12 kwietnia 2013 r. na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych zadebiutowały najlepsze młodzieżowe miniprzedsiębiorstwa, które powstały w ramach projektu „Szkoła praktycznej ekonomii – młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”. W gronie najlepszych znalazło się naszeCosmoVoucher. Zaprezentowane firmy wyróżniły się oferowanymi produktami oraz usługami, a także ciekawym podejściem marketingowym. Młodzież miała okazję brać udział w ciekawych warsztatach na temat autoprezentacji i ćwiczyć tę umiejętność w praktyce – przygotowując prezentację i stoisko wystawowe.

Relację z tego wydarzenia przedstawiają zdjęcia. Zapraszamy do obejrzenia! 

W naszej szkole uczniowie biorą udział  w projekcie „Szkoła praktycznej ekonomii – młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”

Na czym polega projekt?
Uczniowie uczestniczą w grze edukacyjnej polegającej na założeniu w szkole własnej firmy zorganizowanej na wzór spółki jawnej:

 • szukają pomysłu na produkt,
 • przygotowują biznesplan przedsięwzięcia,
 • gromadzą kapitał,
 • podejmują działania marketingowe,
 • produkują i sprzedają swoje produkty (usługi),
 • prowadzą dokumentację finansowo-księgową,
 • podejmują ryzyko biznesowe.

W roku szkolnym 2011/2012 działała firma Lord Muffin, której wspólnicy zostali FINALISTAMI OGÓLNOPOLSKIEGO konkursu na najlepsze miniprzedsiębiorstwo. Zdjęcia z gali tutaj.

W tym roku działają dwie firmy CosmoVoucher i SunRise.

W roku szkolnym 2012/2013 firma CosmoVoucher uzyskał tytuł finalisty Ogólnopolskiego Konkursu Na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2013, szczegóły tutaj.Aby zapoznać się ze szczegółową ofertą przedsiębiorstw proszę kliknąć w logo danej firmy.

 

Muffin CosmoVoucher

Sunrise

Dodatkowe informacje